перейти на головну сторінку порталу
Головна сторінка Новини Історія Контакти Форум Педагогічний колектив
Логотип школи

«Довго щирими сими словами до людей промовлятиму я» 27.02.2017

Акція підтримки воїнів 20.02.2017

"Волі народної дзвін" 19.02.2017

22 січня - День соборності 19.02.2017

"Допоможемо птахам взимку" 19.02.2017

"Весела зима" 19.02.2017

Новий Рік 19.02.2017

Новорічний ранок 19.02.2017

"Від хатинки до хатинки ходить Миколай" 19.02.2017

Свято Андрія 19.02.2017

Голодомор - чорна сповідь моєї Вітчизни 19.02.2017

День гідності та свободи 19.02.2017

"Наша мова - калинова" 19.02.2017

Свято осені 19.02.2017

Національна дитяча гаряча лінія
Національна гаряча лінія
Іваничівська районна державна адміністрація
Іваничівська районна рада
Офiцiйне представництво Президента України
Офіційний портал Верховної Ради України
Урядовий портал
Офіційний сайт Волинської обласної державної адміністрації
Адміністративні послуги Волинської області
Педагогічна преса
Міністерство освіти і науки, молоді та спорту Ураїни
МВС - Міністерство Внутрішніх Справ України - відділ у справах дітей

Історія школи
Паспорт школи
Учням
Батькам
Вчителям
Шкільні новини
Доступ до публічної інформації
Звернення громадян

Історія нашої школи

Загальноосвітня школа І-ІІ ступеня с. Мовники Іваничівського району Волинської області

Перші згадки про школу відносяться до 1886 року, де у «Сведениях листных» є запис «имеется школа грамоти-1. Предполагаемое число учащихся обеего пола-37». Скільки фактично навчалося – невідомо.. Але до 1912 р. приміщення у школи не було, навчання проходило у селянській хаті. У 1912 році селяни с. Мовники купили будиночок у с. Хотячів і збудували школу. Викладали там старослов'янською або російською мовами, що ускладнювало процес навчання. З 1914р. по 1921 р. навчання взагалі не було.
    На Волині 83% вчителів було поляками, з тої причини у 1930 р. поза школою було 110 тис.дітей. У Мовниківській школі до війни 1939 року вчителями були Криворучко О. Пясецька І., уроки релігії читав священник Левицький В. Коли наші села визволила Червона армія, тут учителювали Остапусь і Дулька. А після воз'єднання прибули вчителі і східних областей – Чорнобиль і Лопан. З великим задоволеннм діти вивчали рідну мову. Навчання проходило в старому приміщенні біля річки Буг. До знань з особливою пошаною ставились завжди.: і коли в селі була початкова школа, і коли в 1960 році відкрилася восьмирічна, розмістившись у кількох непристосованих приміщеннях.
    Справжнім святом для села стало перше вересня 1963 р., коли за допомогою колгоспу «Прикордонник» за особистою участю голови правління Іллі Микитовича Зуєва і сільського голови Євгенії Радіонівни Куницької, відбулося відкриття нової школи.
    Гордість школи - її учні, випускники, які працюють сьогодні у різних галузях народного господарства. Є серед наших випускників медичні працівники і хлібороби, робітники і шахтарі, працівники сфери обслуговування, військові, культпрацівники, вчителі. Зокрема, з 15 вчителів, які зараз працюють у школі 7 – її випускники. Наші випускники у Луцьку та Львові, Києві та Рівному, багатьох містах і селах України, навіть за кордоном, але найбільше їх залишилося у рідному селі.
    У складні часи становлення і розвитку школа зуміла виховати сотні учнів, привити їм любо до знань, до праці, бо працювали тут досвідчені керівники: Войцехович Яким Іванович, Бобко Сава Григорович, Марков Анатолій Юхимович, Рудевич Валерій Павлович, Крищук Євген Євгенович, Косинська Алла Григорівна, Пукля Іван Григорович, Ярощук Лариса Миколаївна, Громик Тетяна Іванівна, Гринюк Жанна Ярославівна.
     У 2013-2014 н.р. навчається 51 учень. Штатними працівниками ЗОШ I-II ст.. с. Мовники забезпечена на 90%. За якісним складом рівень педагогічних працівників є достатньо високим: 1вчитель має звання «вчитель-методист», 2 вчителя – старший вчитель, 5 – вищу категорію, 2 – першу. 2 – другу, 3 – спеціаліст. Середнє тижневе навантаження педагогічних працівників по школі становить 11,5 годин. Система методичної роботи у ЗОШ I-II ст.. будується таким чином, щоб створити належні умови для підвищення професійної майстерності кожного педагогічного працівника.
     Вчителі школи працюють над вирішенням методичної проблеми «Формування компетентної особистості учня для життя в інформаційному суспільстві через впровадження інноваційних технологій.»
    Головною метою на сучасному етапі навчання педагогічний колектив школи вважає допомогти кожній дитині досягнути певних успіхів, реалізувати духовні, комунікативні, пізнавальні й творчі потреби. Тому співпраця продуктивного співробітництва вчителів і учнів, батьків і громадських структур спрямована на досягнення кожною дитиною значущих для неї особистісних і колективних успіхів, які дитина усвідомлює як позитивний розвиток її здібностей.

Приєднані зображення:

31.08.2012 12:43